Skip to content →

چالش [۰][۱] : ساخت یک اپ با ری اکت نیتیو در یک هفته – ایده

«خب من می خوام که با این چالش همراه شم و اپ بسازم، ولی ایده خاصی به ذهنم نمی رسه»

این جمله ایه که من این مدت زیاد شنیدم?. برای همین تصمیم گرفتم یک «مشت» ایده که میشه روش کار کرد و جذابه و در یک هفته میتونه عملی باشه رو بریزم روی میز.

(بعد از خواندن این مطلب، ایده ای که دوست دارید به ذهنتان خواهد رسید)

* این ایده ها اکثرا به شکل های مختلف عملی شدند ولی بهترین hello_world بر ای ورود به دنیای ری اکت نیتیو می تونند باشند.

گزینه های روی میز

 • نرم افزار یخچال داری ( هُلو? انجیری) ?

به این فکر کنید که یه اپ بسازید که توش بشه غذا های داخل یخچالتون رو مدیریت کنید. با نگه داشتن دستتون روی مواد غذایی بتونین اون رو به یخچالتون اضافه کنید… ادامه ایده با شماست. می تونید براش یه سرور بسازید که بشه چیزایی که تو یخچال نیست رو سفارش داد، یا بشه با استفاده از چیزایی که داریم، دستور پخت غذا گرفت یا حتی اگر بخوایم خیلی ایده رو پردازش کنیم، میشه این امکان رو گذاشت که مقداری از غذایی که توی یخچاله(و البته از بسته بندی بیرون نیومده) رو به همسایه هاتون بفروشید.? شاید حتی اگه یکم خوره باشید هم بتونید با وصل کردن رزبری پای به یخچال و ماژول های ترازو، وزن و نوع خوراکی ها رو مشخص کنید و با وای فای تغییرات داخل یخچال رو به اطلاع اپ روی گوشی برسونید…

 • طاقچه مسافرتی

  آقا این ایده خیلی جالبه. فرض کن یه اپی بسازی که کاربر مبدا و مقصدش رو تعیین می کنه، تو با توجه به مقدار زمانی که توی راهه براش یه کتاب از دیتابیست میاری که بخونه… اگر بخوای می تونی چیزایی به جز کتاب هم توی طاقچه بذاری… مثل موزیک، پادکست، فیلم یا حتی بازی. بستگی به مهارت و خب خلاقیتت داره. کافیه از Google map api برای محاسبه مدت زمان استفاده کنی.

 • قلک

درسته که ایده خیلی نویی نیست ولی به نظرم ارزش فکر کردن داره. اپی که هر روز خرج و دخلت رو وارد کنی و هر روز نشون بده که چقدر پس انداز کردی. با یکم کار با دیتابیس می تونی بسازیش. اگر یه قیافه خوب هم براش طراحی کنی میشه چیزی که خیلی راحت میشه ازش استفاده کرد. حتی می تونی با توجه به پولی که پس انداز کرده بهش کالا های مختلف رو پیشنهاد بدی و اگر قصدت یه کار اقتصادیه، حتی در کنارش یه فروشگاه درست کنی. ( می دونی که دیگه بازار فروشگاه های اینترنتی عادی مثل دیجی کالا اشباع شده و نمیشه بدون یه مکمل ، یه فروشگاه موفق داشت) (credit: @sadra.teymourian)

 

 • ماشین حساب 🙂 به همین راحتی

اگه ایده های قبلی نظرت جذاب بود ولی هیچ ایده ای نداشتی که چظوری باید بسازیشون، روی این ایده هم فکر کن… می تونی یه ماشین حساب خوب بسازی که خیلی راحت اعداد رو با هم جمع و ضرب و… می کنه. اگه با ریاضیات دشمنی نداری هم می تونی مباحث سخت تر رو هم پیاده کنی… حتی اگه بخوای می تونی جواب ها رو ذخیره کنی و یا نمودار رسم کنی. همه اینا امکان پذیره. خیلی راحت تر از اونی که فکرشو می کنی.

 • ذرت پرت کن?

آقا این ایده با این که خیلی سادست ولی خیلی هم باحاله. فکر کن یه اپ بسازی که بر اساس ساعت بهت غر بزنه? یعنی مثلا اگر ساعت ۱۰ صبح باشه، با باز شدن اپ یک جمله به صورت رندم تو صورت کاربر پرت کنه… همین، به همین راحتی… با چندتا متغیر هم میشه انجامش داد… می تونه برای کنکوریا مفید باشه، هر دفعه که برن سر گوشی بر اساس ساعت بشون غر بزنه…حتی اگه بخواین می تونین از سنسور هایی مثل دماسنج استفاده کنین و به این ربات ساده و کوچولوتون احساس گرما و سرما رو بدید.

 

 

این ایده ها قطعا ایده های خامی هستند و فقط  صرفا به خاطر ایده گرفتن شما مطرح شدند.

/*شما هم از ایده هاتون برام بنویسید و بگید که چه ایده ای رو واسه این چالش انتخاب کردید*/

Published in دسته‌بندی نشده

One Comment

 1. bahar bahar

  طاقچه مسافرتی خوب بود بهش فکر می کنم شایدم یه روزی برای تفریح پیاده سازیش کردم
  مرسییی ایده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *