Skip to content →

چگونه یک بمب ساعتی را خنثی کنیم : روز صفرم

این نوشته می تونه همه چیز رو حل کنه.

اوکی، اوکی این مدت سرم به شدت شلوغ شده. این طوری که از هر طرف یه کارفرما به صورت زامبی وار من رو مورد حمله قرار می ده… هر پروژه مثل یه بمب ساعتی می مونه که هر لحظه داره به منفجر شدن نزدیک می شه.

با خودم گفتم که ، اوکی، این شرایط باید تغییر کنه. این آخرین روزیه که گند می زنم. اما چطوری حدودی ۱۰-۱۲ تا بمب ساعتی رو هم زمان خنثی کنیم؟

این یه دوره برای برگشتن به روز های اوجه.من هر روز داستان ادامه دوره «خنثی سازی زندگی در حال انفجارم» رو باهات به اشتراک می ذارم. اگر تو هم حس می کنی از دوران اوجت فاصله گرفتی و تحت فشاری با من هر روز رو پیش بیا. بهت پیشنهاد می کنم سایتم رو favorite کنی و هر چند وقت بهش سر بزنی.

مرحله اول: حذف موارد واقعا اضافی

موارد اضافی زندگیت رو حذف کن. این که من کار هام توی تلگرامه و هر روز باید با یه سری آدم حتما حرف بزنم و کار هاشون رو چک کنم چرته. این که من از دیدن این فیلم الهام می گیرم و بهم انگیزه می ده که همه کار ها رو مثل یک ابر قهرمان جلو ببرم هم همین طور. هر دو مون می دونیم که ضرر هاشون بیشتر از منفعتشونه (بین خودمون می مونه… می تونی این حرف ها رو همچنان به بقیه تحویل بدی) راستش رو بخوای هر وقت که لازم باشه خودت خودکار به کار های تلگرامیت می رسی… پس نگرانشون نباش.

مرحله دوم: انتخاب خطرناک ترین بمب

هر بمبی که بهت نزدیک تر باشه، مهم تر باشه یا زمان کمتری داشته باشه اولویتش بالا تر میشه. بذار اسمشو بذاریم «بمب اصلی». حالا یه لیست درست کن و بعد از بمب اصلی به ترتیب اولویت هات ،بقیه بمب ها رو هم بنویس.

بمب ها به اندازه خودشون گنده هستن یه لطفی کن کلی گویی نکن. مثلا به جای نوشتن «درس» بنویس فلان مبحث از فلان درس. یا به جای نوشته «پروژه آقای پروژه پژوه» بنویس «ساخت اپلیکیشن اندروید اون پروژه کوفتی». اگر دوست داشتی می تونی با من در میون بذاری پروژه هات رو. یادت که نرفته. هنوز با هم دوستیم…

مرحله سوم: دست به سیم چین شدن

حالا وقتشه که عرق بریزی، به صدای تیک تاک گوش بدی و مثل فیلم های هالیوودی در ثانیه های آخر سیم درست رو قطع کنی. اولین بمب لیست بمب هات رو بردار. فرض کن هیچ بمب دیگه ای وجود نداره و توی خلا کاملی… حالا با تمرکز شروعش کن.

فردا می بینمت. امیدوارم تونسته باشی خوب پیش بری.

Published in چگونه یک بمب ساعتی را خنثی کنید

One Comment

  1. حسن حسن

    ایولا کارت درسته مطالب سایتتم حرف نداره خوشم اومد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *